fot. pixabay.com

We wtorek zachmurzenie okresami duże

Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich po Półwysep Bałkański na pogodę wpływa klin wyżowy, nad resztą kontynentu dominować będą niże.

Początkowo na wschodzie Polski oddziaływać będzie jeszcze zatoka z frontem, w godzinach okołopołudniowych odsunie się poza wschodnią granicę Polski. Za frontem stopniowo będzie rozbudowywać się klin wyżu znad Wielkiej Brytanii. Napłynie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie nieznacznie wzrastać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano, miejscami na wschodzie i południu kraju, a po południu także na północnym zachodzie, przelotne opady deszczu; w Karpatach i na wschodnich krańcach możliwe burze i tam prognozowane sumy opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st.C na zachodzie do 24 st.C na wschodzie; nam morzem około 18 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywach i w czasie burz do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad morzem miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 st.C do 13 st.C, nieco chłodniej miejscami nad morzem, w kotlinach górskich i na Suwalszczyźnie, około 8 st.C. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem umiarkowany, porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl