fot. PAP/ Adam Warżawa

Węgry: LOT wznowił połączenie z Budapesztu do Seulu

Polskie linie lotnicze LOT wznowiły w poniedziałek bezpośrednie połączenie z Budapesztu do Seulu, które tymczasowo wstrzymano w związku z pandemią koronawirusa – poinformowała spółka zarządzająca międzynarodowym lotniskiem im. Liszta w Budapeszcie.

Samolot LOT będzie latać z Budapesztu do Seulu i z powrotem raz w tygodniu, w poniedziałki.

Rejs ten został uruchomiony przez polskie linie jesienią ubiegłego roku. Od początku było duże zainteresowanie tym połączeniem, na trasie tej latały maszyny Boeing 787 Dreamliner, które mogą pomieścić nawet 294 pasażerów.

Ze statystyk wynika, że wcześniej znaczną część biletów kupowali obywatele koreańscy i od września do marca tego roku ruch powietrzny między dwoma miastami wzrósł o 50 proc.

Według spółki Budapest Airport ponowne uruchomienie połączenia ma ogromne znaczenie zarówno ze względu na turystykę, jak i kontakty biznesowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl