fot. flickr.com

Chłodniejszy dzień nad Polską

Jak informuje IMGW, dzięki rozległemu klinowi wyżu znad Atlantyku w przeważającej część Europy będzie podwyższone ciśnienie. Europa północna i północno-wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Islandią i nad Morzem Białym, w obszarze obniżonego ciśnienia znajdą się również Bałkany.

Przeważająca część Polski będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na północy zaznaczy się wpływ niżu znad Morza Białego. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli rosło.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane, na północy kraju okresami wzrastające do dużego i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od około 18 st. na północy do 22 st., 23 st. na południowym zachodzie, na Podhalu również 18 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, na północy dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru również do 60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek w prawie całym kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st., 9 st. w północnej połowie kraju i na Dolnym Śląsku do 10 st., 11 st. na pozostałym obszarze, na Śląsku i w Małopolsce miejscami 12 st. Nad samym morzem około 13 st., w kotlinach górskich od 6 st. do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl