Pogodny koniec miesiąca

Jak informuje IMGW, Europa północna znajduje się pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północną Skandynawią. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują słabe wyże. 

Polska południowa znajduje się pod wpływem takiego wyżu, zaś od północy nasuwa się płytka zatoka niżowa, z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

W czwartek zachmurzenie małe, na południowym zachodzie oraz na północy Polski wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od 18 st.C do 21 st.C; chłodniej na północnym wschodzie od 16 st.C do 18 st.C, a na wybrzeżu i w dolinach karpackich od 13 st.C do 16 st.C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, na południu Polski słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty, a na północy kraju umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący.

W nocy z czwartku na piątek na północy i północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu miejscami duże. Temperatura minimalna od 3 st.C do 7 st.C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu wschodnim i krańcach północno-wschodnich początkowo dość silny i porywisty.

PAP/RIRM

drukuj