Zimny fragment kwietnia w Polsce

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo Europa zachodnia i środkowa znajdują się w zasięgu wyżu znad Wysp Owczych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi.

Polska jest na skraju wyżu z centrum nad Wyspami Owczymi, tylko początkowo wschód kraju pozostanie na skraju niżu z ośrodkiem nad Rosją. Z północy będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st.C na północnym wschodzie do 9 st.C w centrum i do 13 st.C na zachodzie, a w dolinach karpackich 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl