fot. pixabay.com

Poranna mgła i zachmurzenie, potem słonecznie

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie i południowe Europy znajdować będą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż znad Rosji.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, w dość ciepłym powietrzu polarno-morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1025 hPa i będzie rosło.

W sobotę początkowo zachmurzenie całkowite z lokalnymi przejaśnieniami oraz silne zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W ciągu dnia postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia, mgły zanikną. Temperatura maksymalna od 8°C na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum, do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie nad ranem lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 do 0 st. we wschodniej części kraju i w górach, w centrum i na zachodzie  od 2  do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy.

PAP/RIRM

drukuj