W kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa północna o krańce zachodnie kontynentu znajdować się będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie bardzo rozległy wyż znad Rosji.

Polska znajdować się będzie pod wpływem tego wyżu. Z południa i południowego wschodu będzie napływać kontynentalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko początkowo w rejonach mgieł zachmurzenie całkowite. Przed południem miejscami, głównie na obszarze od Podkarpacia, Małopolski i Górnego Śląska po centrum kraju, Mazowsze i Kujawy, mgły ograniczające widzialność do 100 m.

 Temp. maks. od 8, 10 st. na wschodzie do 12, 14 st. na zachodzie i nad morzem, jedynie w regionach dłużej utrzymujących w województwach południowo-wschodnich chłodniej, od 5 do 8 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie miejscami w rejonach mgieł na południu i w centrum kraju zachmurzenie całkowite. Miejscami, zwłaszcza na południu i w centrum mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od -3, -2 st. na wschodzie do 3, 5 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko początkowo w rejonach mgieł zachmurzenie całkowite. Przed południem miejscami, głównie na południu i w centrum mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. we wschodniej połowie kraju od 6 do 10 st., w zachodniej od 9 do 13 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W warszawie we wtorek zachmurzenie małe, jedynie początkowo, w rejonie zalegania mgły, całkowite. We mgle widzialność ograniczona do 200 m. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie silne zamglenie. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, południowy. W środę zachmurzenie małe. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl