W Polsce zachmurzenie umiarkowane, okresami duże

Jak podaje IMGW, Europa północna i północno-wschodnia będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, a nad Morzem Śródziemnym utworzy się głęboki ośrodek z bardzo niskim ciśnieniem. Pozostałe rejony kontynentu obejmie rozległy wyż znad Atlantyku. Polska będzie pomiędzy zatoką niskiego ciśnienia, związaną z niżem nad zachodnią Rosją, a wyżem znad Atlantyku, w strefie przemieszczającego się z centrum na południe kraju, chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu będzie napływała chłodna, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na Pomorzu lokalnie krupa. W partiach szczytowych Sudetów okresami opady śniegu. Na wybrzeżu lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 14 st. na północy kraju, 16 st. w centrum kraju, do 21 st. lokalnie na południu i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami, zwłaszcza na północy kraju okresami porywisty, północno-zachodni. Początkowo na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h. W Sudetach wiatr okresami silny, w porywach do 60 km/h, powodować będzie zawieje śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Nad ranem w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Mazurach okresami zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie krupa śnieżna, w strefie brzegowej możliwe burze. Temperatura minimalna przeważnie od 5 st. do 9 st., chłodniej tylko na Suwalszczyźnie, około 3 st. oraz w miejscowościach podgórskich, lokalnie 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W sobotę zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, jedynie początkowo w Karpatach duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Słabe opady deszczu możliwe są początkowo także nad samym morzem. Temperatura maksymalna od 12 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, w górach okresami dość silny, powodujący zawieje śnieżne.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl