fot. PAP/EPA

Synoptyk IMGW: Słońce na Pomorzu i w Wielkopolsce, w górach śnieg, na zachodzie przymrozki

W górach może spaść dziś nawet do 15 cm śniegu, na zachodzie kraju – nocą przymrozki do minus 3 st. C. – zapowiedziała synoptyk IMGW, Małgorzata Tomczuk. Na Pomorzu i w Wielkopolsce można wypatrywać słońca, raczej nie powinno padać – dodała.

Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała, że „we dziś po południu i do wieczora najlepsza pogoda będzie utrzymywać się w województwie pomorskim i wielkopolskim”.

„Tutaj można wypatrywać słońca, raczej nie powinno padać. Jeżeli pojawiają się opady, to przelotne. W pozostałej części kraju jest i będzie raczej pochmurnie, deszczowo, lokalnie spadnie także deszcz ze śniegiem” – przekazała.

Jak przypomniała, deszcz ze śniegiem występować będzie także na terenach podgórskich, a w górach spodziewane są od wieczoru intensywne opady śniegu. Popada również na południu Lubelszczyzny, najmocniej w woj. podkarpackim, szczególnie w Bieszczadach. Sypać śniegiem będzie też w górskich powiatach woj. małopolskiego oraz śląskiego.

„Dzisiaj w górach może dojść do przyrostu pokrywy śnieżnej nawet o 10-15 centymetrów, a w rejonach podgórskich do 10 cm śniegu. Przy obecnie panującej temperaturze ta pokrywa może się utrzymać” – podała synoptyk.

„W ciągu dnia na nizinach będzie od 2 do 7 stopni, a na krańcach zachodnich województwa wielkopolskiego, na Pomorzu czy na Helu, nawet do 8 st. C. Jednak im bliżej wieczora, tym będzie chłodniej” – przekazała Małgorzata Tomczuk.

W nocy mogą wystąpić przymrozki, od minus 1 do minus 3 st. przy gruncie. Dotyczy to zwłaszcza województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i zachodniej części woj. pomorskiego oraz zachodniej części woj. wielkopolskiego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl