Nad Polską przelotne opady deszczu, miejscami burze

Jak podaje IMGW, nad centralną Europą dominować będzie wyż z centrum nad Holandią, sięgający klinem aż po Skandynawię. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów. Przeważająca część kraju będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Morzem Czarnym w strefie oddziaływania frontów atmosferycznych.

Tylko na krańcach zachodnich pogodę kształtować będzie układ wyżowy z centrum nad Holandią. Nad Polską będzie dość ciepłe, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, od godzin południowych miejscami burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 11, 13 st. na północnym zachodzie do 20 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany z kierunków północnych. W rejonach burz wiatr może wzmagać się do dość silnego, w porywach do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju. Miejscami, głównie w południowo-wschodniej połowie kraju, zanikające przelotne opady deszczu, początkowo możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 5 do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie okresami duże. Lokalnie, głównie na południu kraju przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 17 do 20 st., tylko nad samym morzem chłodniej, od 11 do 14 st. Wiatr umiarkowany, w rejonach burz porywisty, przeważnie północno-wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, północny. W czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj