Przelotne opady deszczu nad Polską

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo Europa zachodnia i środkowa znajdą się w zasięgu wyżu znad Wysp Owczych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Wyspami Owczymi, tylko początkowo wschód kraju pozostanie na skraju niżu z ośrodkiem nad Rosją. Z północy będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 6, 7 st. na północy do 11 st. na zachodzie, w kotlinach karpackich lokalnie 2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy i na południu porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu, jedynie na zachodzie bez opadów. Temp. min. od 0 do 3 st., na wybrzeżu 4 st., a w rejonach podgórskich -1 st. Na zachodzie lokalnie przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl