W kraju zachmurzenie duże i całkowite

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią i południowo-wschodnią będą dominowały układy niskiego ciśnienia, na wschodzie kontynentu będzie zaległ wyż znad Rosji.

Polska będzie pomiędzy niżem znad Karpat a wyżem znad Rosji. Ze wschodu będzie napływała mroźna kontynentalna masa powietrza, jedynie na krańcach południowych pozostanie nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże i całkowite. Na wybrzeżu wschodnim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie miejscami większe przejaśnienia. Na południu Dolnego Śląska, Opolszczyźnie, na południu Ziemi Łódzkiej, Mazowsza i Lubelszczyzny oraz na Kielecczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu opady deszczu i deszczu marznącego, od północnego zachodu przechodzące w opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju okresami opady śniegu.

Temp. maks. od -9 st. na Suwalszczyźnie, około -5 st. w centrum, do -2, -1 st. na zachodzie, oraz od 0 do 3 st. na południu. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Na północnym wschodzie wiatr nadal porywisty, powodujący zamiecie śnieżne.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady słabego śniegu, początkowo możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. maks. -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa.

PAP

drukuj