fot. pixabay.com

Nad Polską słonecznie

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, Państwa Nadbałtyckie oraz zachodnia Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad Rumunii.

Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum przemieści się nad Bałkany, w ciepłym powietrzu polarnym morskim napływającym z południowego zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

W środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w północnej połowie kraju okresami duże. Przed południem, głównie w północnej części kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, początkowo również marznące. W kotlinach sudeckich silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 5 st. C, tylko nad morzem około 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy oraz w obszarach występowania mgieł duże. Słabe opady deszczu na krańcach południowo-wschodnich. Miejscami mgły, również marznące, ograniczające widzialność do 100 metrów. W obszarach występowania mgieł nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Temperatura minimalna od -6 st. C w kotlinach górskich i -4 st. C, -3 st. C na wschodzie oraz południu, około -2 st. C w centrum, do -1 st. C na zachodzie, 0 st. C na Pomorzu i 3 st. C nad samym morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl