fot. Paweł Palembas

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i silnym deszczem z burzami w kilku województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym deszczem z burzami dla czterech województw. Ostrzeżenia będą obowiązywały w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę rano.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla województwa kujawsko-pomorskiego. IMGW prognozuje tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, miejscami silnym. Wysokość opadu od 15 do 35 mm. W południowych i wschodnich powiatach tego województwa istnieje 30 proc. prawdopodobieństwo wystąpienia burz.

Z kolei dla województwa dolnośląskiego, a także dla części województw wielkopolskiego i lubuskiego Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. IMGW prognozuje tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 20 do 30 mm, miejscami do 40 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 75 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj