fot. PAP/Marcin Bielecki

Polska na skraju niżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia po centralną znajdować się będzie pod wpływem wyżów znad Atlantyku i Półwyspu Iberyjskiego. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska północna i wschodnia znajdować się będzie na skraju niżu znad północnej Skandynawii, zaś na pozostałym obszarze zaznaczy się wpływ nasuwającego się od południowego zachodu klina wyżowego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie i w dolinach górskich do około 4 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, od północnego zachodu w głąb kraju postępujące rozpogodzenia. Miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. na południu i wschodzie do 0°C na zachodzie, nad samym morzem do 1 st. Wiatr zachodni, słaby, na północy okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie początkowo duże i zanikające opady śniegu. Po południu na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami deszcz. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie do 6 st. na zachodzie, w dolinach górskich od 0 st. do 2 st.. Wiatr zachodni, na zachodzie skręci na południowo-zachodni i południowy. Wiatr będzie słaby, na północy okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj