fot. PAP

Z południa napływa ciepła masa powietrza

Jak informuje IMGW, niemal nad całą Europą pogodę będzie kształtował rozległy niż znad Irlandii, jedynie krańce wschodnie i południowo-wschodnie kontynentu będzie obejmował wyż znad Rosji.

Polska będzie pomiędzy tym wyżem a niżem znad Irlandii, na północy kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego, a z południa będzie napływać ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu.

Temp. maks. od 15 st. na północnym wschodzie do 20 st. na południowym zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat wiatr silny i bardzo silny (od 40 km/h do 60 km/h), w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek na północy zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, na krańcach północnych początkowo słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże.

Temp. min. 8, 10 st. na wschodzie do 12, 13 st. na zachodzie. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich okresami dość silny, porywisty. W rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 60 km/h. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 50 km/h), w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W czwartek na wybrzeżu, Pomorzu oraz zachodzie Mazur zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 18, 20 st. na północnym wschodzie do 23 st. na południowym zachodzie.

Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich okresami dość silny, porywisty. W rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 60 km/h. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 50 km/h), w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. min. 11 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj