Pogoda na dziś i jutro

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie pozostaną w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie klin wyżu z centrum nad Morzem Barentsa. Przeważający obszar Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, jedynie na krańcach wschodnich zaznaczy się wpływ niżu znad Rosji. Do kraju z północnego wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

W czwartek w kraju na zachodzie i południowym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże i miejscami, głównie jednak na wschodzie oraz północnym wschodzie kraju, słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 13 st., 15 st. na wschodzie kraju oraz rejonach podgórskich do 18 st., 19 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W nocy z czwartku na piątek w południowo-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w północno-wschodniej umiarkowane, okresami duże i tam lokalnie słabe opady deszczu.

W piątek nad ranem, głównie w południowej części kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od 4 st. do 7 st., nad samym morzem 8 st., 11 st., a w kotlinach górskich 1 st., 3 st. z możliwością lokalnych przygruntowych przymrozków. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W piątek w dzień na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, północno-wschodniej części Polski okresami zachmurzenie duże i tam lokalnie słabe opady deszczu.

Po południu opady mogą się także pojawić na krańcach północno-zachodnich. Temp. maks. od 13 st., 14 st. w części północno-wschodniej kraju oraz w rejonach podgórskich Karpat do 15 st., 19 st. na przeważającym obszarze i 20 st. miejscami na północnym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 6 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W piątek w dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl