fot. Paweł Palembas

Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowa będzie pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu rozległego niżu znad Danii. Polska znajdzie się pod wpływem tego niżu.

Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Do Polski napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko wschód kraju początkowo pozostanie w chłodnym polarnym powietrzu.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 999 hPa i powoli będzie spadało.

We wtorek na południowym-wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na północnym-wschodzie kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim deszczu ze śniegiem i śniegu. W Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. miejscami na wschodzie oraz w dolinach karpackich do 7 st. na północnym-zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy oraz w rejonie Sudetów porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, miejscami w Wielkopolsce, a także na Podkarpaciu, zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -4 st. na południowym-wschodzie do 0 st. w centrum i 3 st. na północnym-zachodzie, a w dolinach karpackich lokalnie -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W środę na zachodzie zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, opady deszczu ze śniegiem, deszczu, a na wschodzie również śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie do 6 st. na południowym-zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Pod wieczór słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, z południa. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowy. W środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj