fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie duże, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia znajdować się będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Azorów, nad resztą kontynentu dominować będą niże z głównym ośrodkiem nad Morzem Północnym oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Morza Północnego, z zachodu na wschód przemieści się strefa frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Z centrum na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, rano również deszczu ze śniegiem, w zachodniej połowie kraju lokalnie słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 4 st. w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie do 10 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na Pogórzu Karpackim okresami dość silny, południowo-zachodni. W całym kraju wiatr porywisty, nad morzem porywy do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, a na Pogórzu Karpackim, miejscami, do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w pasie od Śląska po Warmię, z rozpogodzeniami. Z zachodu ku centrum postępujące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Sudetach, Tatrach i Beskidach śniegu. Na pozostałym obszarze kraju tylko lokalnie możliwe słabe, przelotne opady deszczu – głównie w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna od -1 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie, w kotlinach karpackich od -4 st. do -1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny, na zachodzie, południu i północy porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na Pogórzu Karpackim porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj