fot. Paweł Palembas

Wiosna coraz bliżej Polski

Jak podaje IMGW, zachodnia i północno-wschodnia Europa będzie w zasięgu wyżów, pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z głównymi ośrodkami nad Bałtykiem i Włochami. Niżom towarzyszyć będą fronty atmosferyczne.

Polska znajdzie się w zasięgu zatoki powoli wypełniającego się niżu znad południowej Skandynawii i Bałtyku. Na północy kraju zaznaczy się strefa frontu okluzji. Napływać zacznie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na obszarze od Warmii i Mazur, po centrum i południowy zachód Polski. Przelotne opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5 st., 7 st. na północy do 10 st. na południowym zachodzie oraz na wschodzie, na terenach podgórskich od 4 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany, na północy i zachodzie okresami dość silny, w porywach do 55 km/h na zachodzie kraju, 70 km/h na Pomorzu i Warmii i 80 km/h na wybrzeżu, południowo-zachodni i południowy. W Tatrach początkowo porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie na północy i zachodzie, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, w obszarach podgórskich także śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. st. na terenach podgórskich do 0 st., 2 st. na przeważającym obszarze i 3 st. na wybrzeżu. Wiatr na południowym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany i miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl