W Polsce nadal deszczowo i śnieżnie

Jak informuje IMGW, Europa północna, środkowa i wschodnia będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad północną Skandynawią oraz szybko pogłębiającego się wtórnego niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtował będzie wyż z centrami nad Irlandią i Francją.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego niżu, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z zachodu na wschód kraju. Z północnego zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie szybko spadać.

W czwartek zachmurzenie całkowite, na zachodzie kraju przejaśnienia. Opady deszczu, na wschodzie kraju deszczu ze śniegiem, na krańcach wschodnich śniegu i deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm, a na Pomorzu Wschodnim do 20 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach do 15 cm, w Karpatach do 20 cm, na wschodzie kraju do 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st., 2 st. na krańcach wschodnich, 3 st., 6 st. w centrum, do 6 st., 8 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na zachodzie i północy kraju wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 75 km/h, zachodni, skręcający na północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 110 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy większe przejaśnienia w północnej połowie kraju. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach do 15 cm, w Karpatach do 25 cm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -2 st. do 1 st., na północnym wschodzie miejscami od -3 st., na południowym zachodzie i na wybrzeżu 2 st., 3 st. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni. Nad morzem wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, porywy do 95 km/h. W górach porywy wiatru do 130 km/h. Na Pomorzu i w górach okresami zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl