Prezydent uda się w czwartek do Polkowic na spotkanie z zarządem kopalni Rudna

Prezydent Andrzej Duda, w czwartek po powrocie do kraju z wizyty w Szwecji, uda się do Polkowic. Chce spotkać się m.in. z zarządem kopalni KGHM Rudna, w której doszło do katastrofy – poinformował dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

W rezultacie silnego, samoistnego wstrząsu, do którego doszło we wtorek wieczorem, zginęło 8 górników, a 9 zostało poszkodowanych. Akcja ratunkowa trwała prawie dobę. W KGHM ogłoszono czterodniową żałobę.

„Pan prezydent jutro zmienia swoje plany. Po powrocie do Polski ląduje we Wrocławiu i uda się na miejsce katastrofy górniczej, gdzie ma zamiar spotkać się m.in. z zarządem kopalni Rudna, w której ta tragiczna katastrofa miała miejsce” – powiedział dziennikarzom Magierowski, który towarzyszy prezydentowi podczas wizyty w Szwecji.

Dodał, że prezydent „spotka się także prawdopodobnie z ratownikami, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej”.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl