fot. PAP/Piotr Polak

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik już na wolności

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik we wtorek po godzinie 21.00 opuścili zakłady karne. Wcześniej decyzję o ich ułaskawieniu potwierdził prezydent Andrzej Duda.

W Radomiu jeszcze we wtorek ludzie gromadzili się pod zakładem karnym, w którym przebywał Mariusz Kamiński.

– Uwolnić Kamińskiego – apelowali Polacy.

Już wtedy była to kwestia godzin. Po tym jak do prezydenta trafiła opinia Prokuratura Generalnego, zapadła decyzja o ułaskawieniu, ale w innym trybie, bo tym opisanym w Kodeksie postępowania karnego.

– Panowie są ułaskawieni, potwierdzam to z całą mocą – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prokurator Generalny, Adam Bodnar, w procedurze, jaką rozpoczął prezydent, mógł zdecydować o wcześniejszym opuszczeniu więzienia przez polityków. Odmówił. W sprawie prezydenckiego ułaskawienia wydał negatywną opinię.

– Dziękuję za to, że tu, dopiero tu, dopiero w tym miejscu, dokonała się sprawiedliwość – wskazała Barbara Kamińska, żona Mariusza Kamińskiego.

Żony polityków oczekiwały natychmiastowego wykonania decyzji o ułaskawieniu.

– Jedziemy jak co dzień do zakładów w Radomiu i Przytułach Starych, żeby odebrać naszych mężów – akcentowała Romualda Wąsik, żona Macieja Wąsika.

Po godz. 21.00 Mariusz Kamiński opuścił więzienie w Radomiu.

– Mariusz, Mariusz, Mariusz – skandowali ludzie zebrani pod zakładem karnym, w którym przebywał Mariusz Kamiński.

W Przytułach Starych na Macieja Wąsika czekali najbliżsi, wśród nich żona byłego wiceszefa MSWiA.

– Maciej Wąsik, Maciej Wąsik, Maciej Wąsik – skandowali Polacy zebrani pod więzieniem w Przytułach Starych.

https://twitter.com/czaplinskiii/status/1749890333410742422

O tym, co działo się po decyzji prezydenta o ułaskawieniu, Maciej Wąsik mówił w rozmowie z Telewizją Republika. Wyjaśnił, że za sprawą Telewizji Trwam w trakcie pobytu w zakładzie karnym śledził to wszystko, co działo się w Polsce [zobacz więcej].

– Bardzo dziękuję Telewizji Trwam za rzetelne informacje. Modliłem się razem z telewidzami Telewizji Trwam; codziennie wieczorem odmawialiśmy różaniec. Kiedy dzisiaj siadałem do różańca, otworzyły się drzwi i przyszedł funkcjonariusz Służby Więziennej i powiedział: „Wychodzi Pan na wolność” – podkreślił Maciej Wąsik, poseł PiS.

Telewizja Trwam relacjonowała marsz w Warszawie, na którym jego uczestnicy protestowali przeciwko decyzji o uwięzieniu polityków; specjalne wydanie programu „Polski punkt widzenia” miało miejsce przed zakładem karnym, w którym przebywał Maciej Wąsik.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl