W całej Polsce lato w pełni

Jak informuje IMGW, nad Europą południową, południowo-wschodnią, wschodnią oraz częściowo centralną dominować będą słabe wyże. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

 Polska będzie w zasięgu wyżu znad Europy Południowo-Wschodniej, jedynie na zachodzie i północy kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Z południa napływać będzie zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

We wtorek w północnej części Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29 st. na północy, 34 st. w centrum do 37 st. na południu, tylko nad samym morzem nieco chłodniej, około 25 st. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa, w rejonie Sudetów, miejscami dość silny i porywisty,. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. W czasie burzy suma opadu do 35 mm. Temperatura minimalna od 18 st. do 22 st., w centrum kraju miejscami 23 st., 24 st. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa, jedynie na Pomorzu wschodni i północno-wschodni. W drugiej połowie nocy na zachodzie kraju, wiatr będzie skręcać na zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 85 km/h.

PAP/RIRM

drukuj