fot. PAP

Polska w obszarze rozległego wyżu

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Islandia, północna i południowa Francja oraz Półwysep Apeniński będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie w obszarze rozległego wyżu, którego centrum będzie w rejonie Moskwy. Kraj pozostanie w polarno-morskiej masie powietrza, na zachodzie cieplejszej, a na wschodzie chłodniejszej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, lokalnie słabe opady śniegu. W górach zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -4 st., -2 st. na północnym wschodzie do około 2 st. w centrum i do 4 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach na północy Polski do 55 km/h, na wybrzeżu do 60 km/h, południowo-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -9 st., -7 st. na wschodzie Polski do -5 st. w centrum i do -3 st., -1 st. na zachodzie oraz wybrzeżu. W dolinach karpackich spadki temperatury do -10 st. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3 st. na północnym wschodzie do około 4 st. w centrum i do 6 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, za zachodzie i północy Polski miejscami dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w poniedziałek początkowo zachmurzenie duże, po południu umiarkowane. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. We wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj