Przelotne opady deszczu, lokalnie burze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie południowe i południowo-zachodnie obszary kontynentu są pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku.

Nad Polskę od zachodu nasunie się zatoka niżowa z frontem chłodnym, związana z niżem z ośrodkiem u zachodnich wybrzeży południowej Norwegii. Przed frontem nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarnomorskie, za frontem – chłodna masa polarnomorska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

We wtorek na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i we wschodniej Małopolsce zachmurzenie małe i umiarkowane, na Suwalszczyźnie i Podlasiu duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego, przemieszczające się z zachodu na wschód przelotne opady deszczu, po południu lokalnie burze; wieczorem nad Mazurami, zachodnim Mazowszem, Ziemię Łódzką, zachodnią Kielecczyzną i zachodnią Małopolską opady deszczu i burze; opady do 15 mm.

Temp. maks. od 17 do 20 st. na północy i krańcach zachodnich, od 20 do 23 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na Wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, w czasie burz w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i burze; opady do 20 mm, w szczytowych partiach Sudetów i Karpat deszcz przechodzący w przelotne opady śniegu.

Temp. min. od 4 do 5 st. na zachodzie, od 6 do 7 st. na północnym wschodzie, do 9 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, w czasie burz w porywach do 65 km/h, zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, wysoko w Sudetach i Karpatach przelotny śnieg. Temp. maks. 8 st. w strefie nadmorskiej, od 9 do 13 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany i porywisty, na Wybrzeżu i zachodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temp. min. 8 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burz dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl