Polska będzie w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, Europa północna, środkowa i częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii, w strefie frontu chłodnego przebiegającego z południowego zachodu na północny wschód. Nad północno-zachodnią połowę Polski, z zachodu, napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie, południowy wschód Polski pozostanie w gorącym powietrzu zwrotnikowym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

We wtorek od Śląska i Małopolski, przez centrum kraju po Mazowsze, Podlasie i Polesie Lubelskie zachmurzenie umiarkowane i duże, burze z gradem i opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadu do 40 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północnym zachodzie miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 22 do 27 st. Nad samym morzem i w dolinach sudeckich od 20 do 23 st., w województwach południowo-wschodnich najcieplej, od 27 do 32 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W rejonach burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy z wtorku na środę na Pomorzu i na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia, gdzieniegdzie opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, prognozowana suma opadu do 15 mm, a w centrum kraju i na Śląsku do 40 mm. Na obszarze od Górnego Śląska i Małopolski po Mazowsze, Polesie Lubelskie i Podlasie miejscami burze. Temperatura minimalna od 16 do 19 st., na północy chłodniej, od 14 do 16 st. Wiatr słaby, zmienny, w rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl