fot. flickr.com

Na północy i zachodzie deszczowo; nad pozostałą częścią kraju słonecznie

Jak informuje IMGW, krańce wschodnie kontynentu, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa zachodnia znajdą się w zasięgu niżów znad Morza Północnego i Atlantyku. Pozostałe obszary kontynentu będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Północnego obejmie zachodnią połowę Polski. Pozostała część kraju pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu i wieczorem na północnym zachodzie kraju wzrastające okresami do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na północy do 25 st., 27 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, przeważnie z kierunków południowych.

W nocy z piątku na sobotę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Nad ranem na Warmii i Mazurach oraz w zachodniej części Mazowsza możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna przeważnie od 11 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, po północy w zachodniej połowie kraju skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj