fot. twitter.com

W najbliższych dniach możliwe przymrozki

Jak podaje IMGW Europa południowa oraz częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem rozległego niżu znad Morza Śródziemnego. Nad pozostałym obszarem kontynentu przeważał będzie wyż znad Skandynawii. Polska na przeważającym obszarze będzie na skraju tego wyżu, jedynie krańce południowo-zachodnie obejmować będzie niż znad Morza Śródziemnego. Zaznaczać się będzie rozmyta strefa frontu okluzji, która stopniowo odsuwać się będzie na północ. Początkowo na północy zaznaczać się będzie obecność masy arktycznej, stopniowo od południa napływać będzie powietrze polarne. Wieczorem na krańcach południowych zaznaczy się rozmyta strefa frontu ciepłego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, w pasie centralnym od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę po południu lokalne rozpogodzenia. Na północy i południu miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na krańcach południowych wieczorem lokalnie opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. na południowym wschodzie do 4 st. nad morzem. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, tylko na Podlasiu, Warmii i Mazurach okresami słaby, a nad morzem okresami dość silny, ze wschodu. W zachodniej połowie kraju, na południu i w centrum wiatr porywisty.

W nocy z wtorku na środę na południu zachmurzenie duże, na zachodzie oraz w pasie centralnym duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na południu, krańcach zachodnich i wschodzie okresami opady śniegu, na południu miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Ponad to na południu miejscami opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -3 st. do 0 st., tylko nad morzem około 1 st. Wiatr na południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem również dość silny, wschodni. Poza południem w całym kraju okresami wiatr porywisty. W środę zachmurzenie duże, miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie, z większymi przejaśnieniami. Na południu miejscami słabe opady śniegu, a początkowo lokalnie również deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna na ogół 0 st. do 2 st., tylko na Podhalu około -1 st. cm nad morzem około 3 st., 4 st. Wiatr na północnym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, wschodni.

W Warszawie, we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wówczas możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Lokalnie możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj