fot. pixabay.com

Nadal ciepło, ale bardziej deszczowo i wietrznie

Nadal ma być ciepło, ale, jak powiedział synoptyk IMGW Michał Folwarski, pojawi się zdecydowanie więcej opadów niż w poniedziałek i pochmurnie zrobi się niemal w całym kraju. Będzie wietrznie.

„Przelotnie popadać może w całym kraju, ale najwięcej deszczu będzie na Pomorzu. Tam spadnie go do 15 mm” – przekazał Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Termometry nadal wskazywać mają wartości dwucyfrowe.

„Najchłodniej będzie na zachodzie i północy, tam 12-13 stopni Celsjusza. Natomiast najcieplej będzie lokalnie w centrum i na południu, do 17-18 stopni Celsjusza” – wskazał synoptyk IMGW.

Wtorek zapowiada się na wietrzny dzień. W centrum kraju, na nizinach, powieje w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich Karpat jeszcze silniej, do 80 km/h.

Wiatr będzie południowy i południowo-zachodni, po południu skręcający na zachodni.

Noc z wtorku na środę jeszcze z wiatrem, tyle tylko, że te najsilniejsze porywy będą, na co zwrócił uwagę synoptyk IMGW, w rejonie Wybrzeża. Nad morzem powieje z siłą do 70 km/h. W rejonach pogórskich Karpat nieco słabiej, do 60 km/h, a w głębi kraju do 55 km/h. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni.

Wciąż będzie pochmurnie i deszczowo w całym kraju.

Najchłodniejsza noc szykuje się w północno-zachodniej części kraju, z temperaturą 3-4 stopni Celsjusza. Natomiast najcieplej ma być w centrum i na południu. Tam 7-9 stopni Celsjusza.

1 listopada spodziewana jest przejściowa poprawa pogody. Opady powinny zaniknąć do południa, wiatr się uspokoi, ale zrobi się chłodniej, 8-12 stopni Celsjusza. Jedynie w rejonach południowo-zachodnich lokalnie może być nieco cieplej, 14-15 stopni Celsjusza.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl