W poniedziałek miejscami słabe opady śniegu; na zachodzie lokalnie pojawią się mgły

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i wschodnia będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Atlantykiem i Rosją. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżu z ośrodkiem nad południową Skandynawią, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego przemieszczającego się na wschód. Napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na południowym wschodzie Polski miejscami rozpogodzenia, a na zachodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie i w centrum kraju także śniegu z deszczem, lokalnie marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, jedynie na północy kraju miejscami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni, a na wschodzie kraju początkowo południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, głównie na zachodzie Polski. Nad morzem oraz na wschodzie, południu i w centrum Polski miejscami słabe opady śniegu. Miejscami mgła zmniejszająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -5 st. do -1 st., nad morzem do 0 st. Na południowym zachodzie temperatura lokalnie -7 st., a w kotlinach sudeckich -9 st. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl