fot. PAP/EPA

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy wraz z Polską, będzie w zasięgu wysokiego ciśnienia, jedynie krańce zachodnie kontynentu znajdą się pod wpływem niżu znad Atlantyku. Do Polski nadal będzie napływało mroźne, arktyczne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie kraju. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st. na północnym wschodzie do -2 st., -1 st. na zachodzie i 0 st. nad morzem. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, w Karpatach w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na zachodzie. Miejscami opady śniegu, głównie we wschodniej połowie kraju.

Temperatura minimalna od -15 st. na północnym wschodzie oraz miejscami w rejonach podgórskich do -10 st. w centrum, -6 st. na zachodzie i -3 st. na wschodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady śniegu. W zachodniej połowie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -6 st. na północnym wschodzie oraz w dolinach karpackich do -2 st. na zachodzie i 1 st. na wschodnim wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Od czasu do czasu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna – 3 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna – 12 st. Wiatr słaby, zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj