fot. Paweł Palembas

Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia będzie znajdować się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na przeważającym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie znajdować się na skraju niżu z rejonu Morza Białego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosnąć.

W środę na północy Polski zachmurzenie duże, okresami opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem, a po południu miejscami także śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a po południu również deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie i południu, w rejonach podgórskich około 4 st. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty, na północy dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), a na wschodnim wybrzeżu silny i bardzo silny (od 40 km/h do 50 km/h). Początkowo porywy wiatru od 55 km/h na południu do 80 km/h na północy i do 110 km/h na wybrzeżu. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Od zachodu stopniowe słabnięcie wiatru.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich i górach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -1, 0 st. na wschodzie i południu do 2 st. na zachodzie i wybrzeżu, w rejonach podgórskich od -3 do -1 st. Wiatr zachodni, umiarkowany, w porywach do 55 km/h, a na wybrzeżu początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady przelotne deszczu ze śniegiem i śniegu, na północnym zachodzie wieczorem przechodzące w opady deszczu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie do 5 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich od 0 do 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj