Prognoza pogody na 12 listopada

Jak informuje IMGW, półwyspy: Skandynawski, Apeniński oraz Bałkański znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu, także Polska, będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Atlantykiem i Rosją. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano i przed południem miejscami jeszcze utrzymujące się mgły i silne zamglenia ograniczające widzialność od 100 m do 2000 m. Wieczorem na wybrzeżu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu, Pomorzu i Ziemi Lubuskiej umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia i zamglenia ograniczające widzialność od 1000 m do 3000 m, a w kotlinach sudeckich miejscami marznąca mgła ograniczająca widzialność od 100 m do 500 m. Na północy i zachodzie postępujące z zachodu opady deszczu, po północy od północnego zachodu zanikające. Niewielki deszcz możliwy też na południu, a wysoko w górach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. na Podlasiu do 3 st. na krańcach zachodnich, oraz do 5 st. lokalnie na wybrzeżu i południowym wschodzie. W kotlinach sudeckich -2 st. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr słaby z kierunków południowych, na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Rano mgła, ograniczająca widzialność poniżej 100 m. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl