Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Basen Morza Bałtyckiego znajdą się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem wyżu, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w północnej połowie kraju gdzieniegdzie rozpogodzenia. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Miejscami, zwłaszcza na południu, słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -2 do 1 st., w kotlinach górskich od -4 do -2 st. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby, nad morzem i na południu wzmagający się miejscami do umiarkowanego.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie, zwłaszcza na północnym zachodzie, rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, na północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna do -6 do -4 st., mroźniej na północy kraju i w kotlinach karpackich od -9 do -6 st., nad samym morzem do -2 st. Wiatr północno-wschodni, słaby, na południu okresami umiarkowany. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 100 km/h, powodujący zawieje śnieżne.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, w północnej połowie kraju gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na południu, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od -1 do 1 st., w kotlinach górskich i na północnym wschodzie od -3 do -1 st., nad samym morzem do 2 st. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, na południu umiarkowany, miejscami dość silny. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 120 km/h, powodujący zawieje śnieżne.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl