fot. PAP

W weekend deszcz i śnieg

Jak informuje IMGW, Europa północna po centralną i wschodnią znajdować się będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie klin wyżu Azorskiego.

Polska znajdować się będzie na skraju niżu znad Finlandii. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Po południu i wieczorem na wybrzeżu możliwe lokalne burze. Temp. maks. od 3 do 6 st. Wiatr przeważnie dość silny, porywisty na wybrzeżu dość silny i silny (do 50 km/h), południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru na przeważającym obszarze do 80 km/h, na wybrzeżu do 90 km/h, w partiach szczytowych Karpat do 100 km/h, a Sudetów do 140 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady, głównie deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Początkowo na wybrzeżu możliwe lokalne burze. Temp. min. od -1 do 3 st., a nad samym morzem do 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru na przeważającym obszarze do 75 km/h, tylko na wybrzeżu do 85 km/h, w partiach szczytowych Karpat do 100 km/h, a Sudetów do 130 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady – na wschodzie przeważnie deszczu ze śniegiem, na zachodzie i w centrum deszczu, a wysoko w Karpatach śniegu. Temp. maks. od 1 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 4 st. Wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. 2 st. Wiatr dość silny, w porywach do70 km/h, zachodni, w drugiej połowie nocy stopniowo słabnący. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP

drukuj