Chłodna i deszczowa wiosna

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie Europy będą pod wpływem wyżu z centrum nad Atlantykiem. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże.

Polska będzie pomiędzy dwoma niżami. Wschodnie krańce Polski będą na skraju niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Ukrainy nad północno-wschodnią Białoruś. Zachód Polski będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Danii i północnych Niemiec, z zachodu do centrum kraju będzie się przemieszczał front chłodny. Obszar kraju pozostanie w powietrzu arktycznym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosło.

We wtorek na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo miejscami zachmurzenie małe, i z zachodu do centrum przemieszczające się opady deszczu. Na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 7, 9 st. na krańcach północnych i na zachodzie kraju oraz w rejonach podgórskich, do 13 st. miejscami na południowym wschodzie. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich. Na pozostałym obszarze Polski wiatr umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny, na południu oraz nad morzem porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru do 55 km/h, wysoko w górach 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie miejscami zachmurzenie małe. Miejscami opady deszczu, bez opadów na krańcach wschodnich. Na Pomorzu okresami opady deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Od zachodu kraju stopniowy zanik opadów.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 0 do 3 st., tylko miejscami, zwłaszcza na zachodzie, na krańcach północno-wschodnich oraz w rejonach podgórskich spadki temperatury do -2 st. Wiatr słaby, na północy kraju okresowo umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl