W Polsce słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, Północna Skandynawia oraz zachodnia, częściowo południowo-zachodnia i centralna część Europy będą w zasięgu niżów z ośrodkiem głównym w rejonie Islandii i płytkiego niżu znad Niemiec. Nad pozostałą częścią kontynentu dominował będzie rozległy wyż z centrum nad Ukrainą.

Wschodnia część Polski pozostanie pod wpływem wyżu znad Ukrainy, na zachodzie kraju pogodę kształtował będzie niż znad Niemiec i związany z nim front okluzji. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza, nad zachodnią część kraju cieplejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże, na wschodzie kraju oraz na wybrzeżu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami, głównie w zachodniej połowie Polski słabe opady deszczu ze śniegiem. Miejscami na zachodzie oraz na krańcach wschodnich opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -1 do 1 st., na wschodzie kraju od -4 do -1 st. Wiatr słaby, jedynie na południu Podkarpacia umiarkowany, początkowo dość silny. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, we wschodniej połowie kraju większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Na krańcach północno zachodnich lokalnie mgły osadzające szadź ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 7 st. do -3 st., lokalnie na Kielecczyźnie spadek temperatury do -12 st., miejscami na wybrzeżu oraz na Opolszczyźnie około -2 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, miejscami zmienny.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na południowym zachodzie i północnym wschodzie słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na wschodzie kraju słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. do 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -5 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie duże. Okresami możliwe słabe opady śniegu lub mżawki marznącej powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl