fot. PAP/Leszek Szymański

RCB: Najwyższy stopień ostrzeżenia hydrologicznego dla Mazowsza

W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Wiśle IMGW wydało ostrzeżenia trzeciego stopnia dla województwa mazowieckiego i drugiego stopnia dla województwa kujawsko-pomorskiego – poinformowało dziś za pośrednictwem Twittera Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB ostrzega jednocześnie przed zbliżaniem się do rzek.

We wtorek rano do Warszawy dotarła fala wezbraniowa i zalała m.in. plaże pod mostem Poniatowskiego i szlak pieszo-rowerowy na brzegu. Straż miejska i policja patrolują nadwiślańskie bulwary i pilnują, aby nikt na nie wchodził.

„Na południe od Warszawy na Wiśle już są trendy spadkowe, więc w Warszawie też niebawem tak będzie. Pewnie dzisiaj woda będzie opadała” – poinformowano.

Rzecznik Komendy Głównej PSP st. bryg. Paweł Frątczak powiedział dziś rano PAP, że w ciągu ostatniej doby w związku z wiatrem, burzami i opadami straż pożarna na Mazowszu interweniowała 83 razy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl