fot. PAP/Grzegorz Michałowski

W Polsce zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy kraju słabe, przelotne opady śniegu

Jak podaje IMGW, środkowa i południowo-wschodnia Europa będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Karpatami. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują niże.

Polska znajdzie się w zasięgu wspomnianego wyżu. Z zachodu i północnego zachodu będzie napływała chłodna polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy kraju słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. na południowym wschodzie, około 0 st. w centrum do 2 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na północy umiarkowany okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami ma północy, północnym wschodzie i krańcach południowych słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Sudetów i Tatr, około -4 st., -6 st. w centrum do -1 st. nad morzem. Wiatr przeważnie słaby zmienny, jedynie na północy umiarkowany okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl