fot. PAP/Leszek Szymański

W poniedziałek pogodnie, jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek i wtorek Europa zachodnia będzie znajdować się w zasięgu układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Nad Europą centralną i wschodnią będą układy wyżowe. Polska pozostanie w zasięgu wyżu z centrami w rejonie Morza Czarnego. Będziemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i zacznie rosnąć.

W poniedziałek pogodnie, jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przed południem, w obszarach występowania mgieł, zachmurzenie całkowite. Lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 100 metrów i utrzymujące się miejscami do godzin okołopołudniowych. Temperatura maksymalna od 4 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. C w centrum, do 12 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie, jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 100 m i tam zachmurzenie całkowite.

Temperatura minimalna od -4 st. C na wschodzie do 1 st. C na zachodzie i 2 st. C lokalnie nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, na ogół z kierunków południowych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl