Rano miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem kontynentu europejskiego, od Hiszpanii przez Polskę po Morze Czarne, będzie zalegał rozległy wyż z centrum nad Francją. Północne i wschodnie rejony kontynentu obejmą niże: znad Morza Norweskiego i znad Ukrainy, z frontami atmosferycznymi.

Polska pozostanie w zasięgu klina wyżu znad Francji, jedynie na północnym zachodzie w dzień zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym. Południowo-wschodnia część kraju pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, nad pozostałą część kraju stopniowo napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże. Rano miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. We wschodniej połowie kraju okresami opady śniegu, na północnym zachodzie wieczorem deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od -1 st. do 2 st., w dolinach górskich od -4 st. do -2 st. Wiatr słaby, zmienny lub z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl