fot. Paweł Palembas

Polska w zasięgu niżu znad Morza Północnego

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia, Środkowa i – częściowo – Wschodnia będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu słabych wyżów. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Północnego, na zachodzie zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południa i południowego zachodu będzie napływała ciepła polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu, a na Nizinie Szczecińskiej po południu możliwe też burze. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem, a w partiach szczytowych również śniegu. Temperatura maksymalna od 11 st., 12 st. na obszarach podgórskich, miejscami w Wielkopolsce oraz nad morzem do 17 st., 18 st. na północnym wschodzie oraz Mazowszu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie oraz południowym zachodzie również rozpogodzenia. Miejscami, głównie na północnym zachodzie oraz południowym wschodzie, opady deszczu. Na Podkarpaciu prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. w kotlinach górskich oraz na północnym wschodzie kraju do 8 st. na przeważającym obszarze i 9 st. miejscami w centrum. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a w pasie od Pomorza Środkowego przez Kujawy, Mazowsze i Ziemię Łódzką po Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę również burze. W czasie burz na Pomorzu Gdańskim i Kaszubach prognozowana suma opadów do 15 mm, na Kujawach do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. na Podkarpaciu oraz nad morzem do 17 st. na Dolnym Śląsku i 18 st. miejscami w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w czwartek początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia po południu opadów deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, pod wieczór słabnący, południowo-wschodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl