fot. Małgorzata Lewicka

Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem niżów znad Skandynawii oraz Morza Barentsa. Również Bałkany oraz Grecja będą pod wpływem niżu znad wschodniej części Morza Śródziemnego. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska pozostanie pod wpływem słabnącego wyżu znad Europy Środkowej. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadało.

W sobotę na południowym zachodzie przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie początkowo duże, z postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na wschodzie i wybrzeżu do 18 st. na południowym zachodzie. Wiatr na południu słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju wzrastające do dużego, aż do wystąpienia nad ranem słabych, przelotnych opadów deszczu. Lokalnie zwłaszcza na południu i południowym wschodzie, mgła ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. do 7 st., na Podkarpaciu oraz w miejscowościach podgórskich: od -2 st. do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, z kierunków zachodnich.

W niedzielę na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu, stopniowo przemieszczające się od północnego zachodu do centrum i na południowy wschód Polski. Temperatura maksymalna od 6 st., 8 st. na wybrzeżu i 8 st., 10 st. na północy do około 15 st. w centrum i 17 st. na południu. Wiatr słaby, od północy wzmagający się do umiarkowanego i okresami porywistego, na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W niedzielę w Warszawie dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl