Cała Polska pochmurna; deszcze mniej intensywne

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo centralna znajdą się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Od zachodu nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy, jedynie północno-wschodnia część kraju początkowo będzie jeszcze pod wpływem niżu, który znad Litwy przesunie się nad Zatokę Fińską. Z północnego zachodu napływać będzie polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st., w dolinach górskich chłodniej, od 15 do 17 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich, w porywach do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże, jedynie w województwach podkarpackim i małopolskim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadu w Karpatach do 20 mm. Temperatura minimalna od 12 do 14 st., w dolinach górskich niższa, od 9 do 12 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl