fot. PAP/EPA

Polska w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrum nad Ukrainą. Niże zaznaczać się będą na północy, północnym-zachodzie i na krańcach południowo-wschodnich. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Ukrainy w stosunkowo ciepłym, wilgotnym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W czwartek rano na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie całkowite, jedynie miejscami na północy oraz w górach, zwłaszcza w partiach szczytowych, zachmurzenie małe. Później rozpogodzenia będą obejmować stopniowo również Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską i Wielkopolskę. Rano miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 500 m. Możliwe opady mżawki. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie, 3 st. w centrum, do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W czwartek w Warszawie początkowo zachmurzenie duże i możliwa mżawka, po południu zanik opadów i większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, z południa. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

PAP

drukuj