fot. flickr.com

W Polsce miejscowe opady deszczu i zachmurzenie

Jak informuje IMGW, nad znaczną częścią Europy dominować będą układy niskiego ciśnienia, z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim i Morzem Białym. Jedynie nad południową Europą oraz w rejonie Morza Czarnego pogodę kształtował będzie wyż. Pogodę w Polsce będzie kształtować rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim i Morzem Białym.

Z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie pofalowany chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napłynie chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. do 17 st. na zachodzie, północy i w centrum, od 20 st. do 25 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, w górach do 100 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h na południu Polski, do 80 km/h w górach i na wybrzeżu.

W piątek przeważnie zachmurzenie umiarkowane. Lokalnie na północy i na południowym zachodzie okresami zachmurzenie wzrośnie do dużego z możliwością wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 18 st. na zachodzie i lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty osiągający w porywach do 60 km/h, zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj