fot. PAP/Marcin Bielecki

Pogoda: możliwa gołoledź na drogach

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Jedynie w pasie od północnej Skandynawii po Morze Czarne zaznaczy się wpływ słabych wyżów. Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Irlandią, Zatoką Biskajską i Morzem Północnym. Nad zachód kraju nasuwać się będzie strefa mało aktywnego frontu atmosferycznego, który przemieszczał się będzie na północny wschód. Zalegające nad Polską mroźne powietrze polarne kontynentalne od zachodu będzie stopniowo zastępowane przez powietrze polarne morskie.

Na północnym zachodzie Polski dziś zachmurzenie duże, na zachodnim wybrzeżu przed południem możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od -3 st., -1 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum, do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

W nocy na południowym zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i po północy słabe opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy miejscami rozpogodzenia. Temperatura minimalna od -10 st. na krańcach północno-wschodnich do -3 st. w centrum i do -1 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Jutro na północnym wschodzie i Pomorzu wschodnim zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przemieszczające się z południa na północ opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu, przejściowo deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna: na północnym wschodzie od -2 st. do 1 st., poza tym od 1 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj