Prognoza pogody na 26 i 27 kwietnia

Jak informuje IMGW, północna, wschodnia i centralna część Europy będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim, północną Skandynawią i zachodnią Rosją. Południowo-zachodnie rejony Europy pozostają w zasięgu wyżu znad północnego Atlantyku. Polska będzie na skraju wspomnianego niżu, jednak w ciągu dnia nad województwa południowe sięgnie słaby klin wyżu znad Francji. Z zachodu napłynie wilgotne i chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie i zachodzie kraju po południu możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 8 mm. Wysoko w Tatrach, powyżej 200 m n.p.m. opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy do 15 st. w centrum i 17 st. miejscami na południu. Chłodniej nad morzem: od 8 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na zachodzie i wybrzeżu porywisty, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami, głównie na wschodzie i północy stopniowo zanikające niewielkie, przelotne opady deszczu. Wysoko w górach, powyżej 1600 m n.p.m. przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 4 st. do 6 st., chłodniej na północnym wschodzie i w kotlinach górskich: 2 st., 3 st., a cieplej na Podkarpaciu i Półwyspie Helskim: 7 st., 8 st. Wiatr umiarkowany, na południu okresami słaby, a na wybrzeżu porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północny i północnym wschodzie okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami niewielkich opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy i północnym wschodzie oraz na Podhalu i miejscami na Pogórzu Karpackim do 18 st., 19 st. na Śląsku. Wiatr umiarkowany, na południu i wschodzie okresami słaby, zachodni skręcający na południowo-zachodni, a na południowym zachodzie na południowy. Wysoko w górach przed południem wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, po południu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, wieczorem słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl