fot. flickr.com

Znad Skandynawii napłynie chłodne i suche powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w zasięgu niżu przemieszczającego się znad południowej Skandynawii w rejon Zatoki Fińskiej.

Przez obszar kraju przemieszczał się będzie front chłodny, za którym znad Skandynawii napłynie chłodne i suche powietrze, jedynie nad południowo-wschodnimi krańcami utrzyma się bardziej wilgotne i cieplejsze powietrze.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu, przelotne opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające, wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg, w rejonie Zatoki Gdańskiej możliwa burza. Temp. maks. od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wschodnim Wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie szybko rosło.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, tylko na południu, wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej początkowo możliwe zachmurzenie duże i przelotny deszcz, miejscami mgły z widzialnością poniżej 200 m. Temp. min. od -3 do -1 st. w kotlinach górskich, od -2 do 2 st. na przeważającym obszarze, od 2 do 4 st. nad samym morzem.

Wiatr słaby, zmienny, na północy i wschodzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 8 do 11 st. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, na wschodnim Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP

drukuj